Unknown column 'blacklist_ip_type' in 'where clause' [Net-Core] Graphic, Movie & Code [Studio]

XHTML vs HTML

Doctype
Základní rozdíl mezi XHTML a HTML je samozřejmě Doctype.
Validní doctype pro XHTML(Transitional) vypadá následovně:

A validní doctype pro HTML(4 Transitional) vypadá takto:

Jak si můžete vidět, definice doctype pro HTML je mnohem jednoduší. Pro nové HTML 5 by mělo být ještě mnohem jednoduší:


Přísnost
XHTML je oproti HTML mnohem přísnější na validitu. Například v HTML jde někdy měnit pořadí při zavírání tagů, zatímco u XHTML ne:
Text
V XHTML také musíte každý tag uzavřít, kdežto v HTML je někdy možné tag neuzavřít:

Text
XHTML elementy musí být psané malými písmeny. Podle tohoto pravidla tedy nemůžete používat , ale musíte používat .

Nepárové tagy
Všechny nepárové tagy musí být v XHTML uzavřeny. Tagy jako například img, br, meta... musí vždy končit lomítkem, což není v HTML potřeba (a naopak je to v HTML chyba).
Nevalidní v XHTML a validní v HTML:
Ahoj!
Ahoj!
Validní v XHTML a nevalidní v HTML:
Ahoj!
Ahoj!

Vývoj
Ohledně vývoje je to sporné. XHTML se moc nevyvíjí a když se začne většinou pracovat na nové verzi, po chvíli projekt skončí. HTML se však stále vyvíjí. Momentálně se pracuje na HTML5, které bude umět spoustu nových věcí jako například práce na www stránkách i když nejste připojeni k internetu. Ale o HTML5 možná někdy jindy.

Shrnutí
Mezi XHTML a HTML není víceméně velký rozdíl. Největší rozdíl je, že zápis HTML je oproti XHTML o mnoho jednoduší a rychlejší. PHP-Fusion je ovšem validovaný v XHTML a proto nedoporučuji méně zkušeným uživatelům, aby se pokoušet měnit doctype na HTML.

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near '' at line 6
Fatal error: Call to undefined function render_comments() in /data/web/virtuals/28821/virtual/www/domains/net-core.cz/includes/comments_include.php on line 179